• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aşka Dair
Kitaplar
Hikayeler
Kendime Düşünceler
Fotoğraflar
Videolar
İletişim
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam682
Toplam Ziyaret2908107

Kahve

Kahve

Bir grup kariyer yolunda ilerleyen yeni mezun, eski   üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler.     Sohbet, sonunda işin ve hayatın stresinden şikâyetleşmeye döner.    Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör     mutfağa gider   ve yanında büyük bir termos içinde kahve ve   porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve   ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik   kahve bardakları ile gelir.  Herkes bir bardak seçince, profesör söyle söyler:

'’Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar  alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı.   Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında. Emin olun ki, bardağın kendisi kahvenin kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. Hepinizin aslında istediği kahveydi, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.’’

Şunu bir düşünün: Hayat kahvedir. Iş, para ve  toplumdaki konumunuz da bardaklar. Onlar hayatı tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yaşadığımız hayatın   kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de. Bazen sadece bardağa odaklanarak size sunulan  kahvenin tadını çıkarmayı unuturuz.

Kahvenizin tadına varın! 
En mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip  değildirler.
Sadece her şeyin en iyi şekilde tadını çıkartırlar.
Basit yaşayın. Cömertçe sevin.
Birbirinize derinden itina gösterin. Nazik olun.

(Alıntıdır)


Yorumlar - Yorum Yaz