• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aşka Dair
Kitaplar
Hikayeler
Kendime Düşünceler
Fotoğraflar
Videolar
İletişim
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam413
Toplam Ziyaret2979296

When We're High

When We're High

24 Haziran 2018, saat: 23.55

1981 doğumlu Laura Pergolizzi adında İtalyan kökenli Amerikalı bir pop/rock şarkıcısı ve söz yazarı var. Müzik dünyasında LP olarak tanınır. Adı kadın, kendi kadın, sesi kadın ancak tipi erkek, duruşu erkek, saçları kıvır, kıvır, kıvırcık ve dağınık, karizmatik bir şarkıcıdır. Bu karizmatik şarkıcı hatunun lezbiyen olduğu ve göğüslerini aldırdığına dair muhtelif rivayetler vardır.

Popüler kültüre dair her şeyi bilmek zorunda değiliz elbette ama bu şarkıcıyı bilmemiz gerekir diye düşünüyorum… Neden mi? Sesinden dolayı… Soprano sese sahip bir şarkıcıdır. Bir insanın sesi bu kadar mı güzel olur, bir insanın sesi bu kadar mı muhteşem olur, bir insanın sesi bu kadar mı harika olur? Şarkıcıyı dinlediğinizde ‘’Tanrım’’ diyorsunuz ‘’nasıl bir sestir bu ses?’’ Öyle bir güzel, öyle bir derin, öyle bir naif ses ki sanki şarkıcının sesi insanın ruhuna işliyor. Ses kulaklarınızdan hiç gitmesin istiyorsunuz… Laura Pergolizzi (LP)’nin son yılların bir müzik fenomeni ve tartışmasız en özel sanatçısı olduğunu düşünüyorum.

Laura Pergolizzi (LP) bugüne kadar üç albüm ve bir EP yayınlar. (EP, ortalama bir albümden daha kısa, genellikle 4-5 şarkı içeren kayıtlardır veya underground albümler de EP sayılabilir. Süresi genellikle yarım saatin altındadır. Daha uzunları Long Play olarak adlandırılır.) Ayrıca Rihanna, Christina Aguilera, Cher Lloyd ve birçok sanatçı için şarkı sözleri yazar. Other People, Lost On You, Forever Now ve When We’re High en bilinen şarkılarıdır. Laura Pergolizzi, bilinen adıyla LP, Nisan 2018 ayı başında 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında Türkiye’de üç konser verir.  

LP Türkiye'de daha çok Lost On You şarkısı ile tanınır ama ben LP’nin en çok When We’re High isimli şarkısını severim. LP’nin bu şarkısı olağanüstü güzel, dinlerken insan huzur buluyor, insan defalarca, defalarca, defalarca bu şarkıyı, bu sesi dinlemek istiyor…

Şimdi zaman LP’nin bu şarkısını dinleme zamanı… Sözlerine aldırmayın, sözleri birazcık müstehcendir!

Böyle bir gecede, bu vakitte bundan başka bir şarkı da dinlenmezdi zaten... Şarkıyı dinleyin sonra da kafanızı vurup yatağa uyuyun.. Yarın bir daha dinlersiniz artık!

Osman AYDOĞAN

https://www.youtube.com/watch?v=YZZCyYUJVH0


Yorumlar - Yorum Yaz