• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aşka Dair
Kitaplar
Hikayeler
Kendime Düşünceler
Fotoğraflar
Videolar
İletişim
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi10
Bugün Toplam426
Toplam Ziyaret2861888

Sen özelsin - Bunu asla unutma!

Sen özelsin - Bunu asla unutma!

Tanınmış bir konuşmacı elinde 100 TL’lik bir çekle seminerine başladı. Salonda toplam 200 kişi oturuyordu. “Kim bu çeke sahip olmak ister ?” diye sordu: Bütün eller havaya kalktı.

“Bu çeki sizden birisine vereceğim, fakat önce bir şey yapmama izin verin” dedi. Çek’i buruşturdu. Sonra, hala çeki isteyen biri var mı? diye sordu. Hala bütün eller havadaydı. Öyleyse “eğer bunu yaparsam ne olur” diye karşılık verdi. Onu yere attı ve çeki pis tahta zeminde ayaklarıyla çiğnedi. Konuşmacı çeki havaya kaldırdı; çek, çok pis ve bumburuşuktu. “Şimdi kim ona sahip olmak istiyor? ”. Hala bütün kollar havadaydı.

Sonra  “Sevgili arkadaşlar, biz biraz önce çok değerli bir ders öğrendik. Paraya, bütün olanlara rağmen değerinden hiçbir şey kaybetmediği için sahip olmak istediniz. O hala ve her zaman 100 TL değerinde. Hayatımızda örselendiğimiz, yere atıldığımız, buruşturulduğumuz ve yere fırlatıldığımız sık olur. Bunlar günlük yaşamın gerçekleridir. Ondan sonra kendimizi fazla değersizmişiz gibi hissederiz. Fakat ne olduğu veya olacağı önemli değil. Sen asla değerini kaybetmeyeceksin, kirli veya temiz, buruşuk veya çok güzel ütülenmiş. Sen, seni her şeyin üzerinde sevenler için değeri parayla ölçülemezsin. Hayat bununla değerlendirilmiyor. Ne yaptığımız, kimi tanıdığımız önemli değil, lakin kim olduğumuz kişiliğimizle önemli“dedi. 

Sen özelsin. Bunu asla unutma!

(Alıntıdır)

 


Yorumlar - Yorum Yaz